*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١٨٨١٦ ١٢:١٨ - 1400/06/20   فرار اسیران فلسطینی ارسال به دوست نسخه چاپي


فرار اسیران فلسطینی

فرار شش اسیر فلسطینی از زندان فوق‌امنیتی رژیم صهیونیستی


شش اسیر فلسطینی موفق شدند از طریق حفر تونل، از زندان «جلبوع» در شمال فلسطین اشغالی که تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد، فرار کنند.

 

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، رسانههای فلسطینی 15شهریور به نقل از رسانههای صهیونیستی اعلام کردند، شش اسیر فلسطینی موفق به فرار از زندان «جلبوع» رژیم صهیونیستی در نزدیکی «بیسان» (در شمال فلسطین اشغالی)  شدند.

بر اساس گزارشها، آنها از طریق تونلی که حفر کردهاند، فرار کردهاند و در میان آنها نام «زکریا زبیدی» فرمانده سابق «کتائب شهداء الاقصی» (وابسته به فتح) از اردوگاه «جنین» دیده میشود.

خبرگزاری «فلسطین الیوم»، ضمن اعلام این خبر تصاویر تونلی را که اسرای فلسطینی از آن فرار کردهاند، منتشر کرد.

رسانههای فلسطینی فرار موفقیتآمیز اسرای مذکور را عملیات «نفق الحریه» (تونل آزادی) نامیدند.

بر اساس تحقیقات اولیه اداره امور زندانهای رژیم صهیونیستی، عملیات فرار بین ساعت ۳:۳۰ تا ۴ بامداد 15شهریور  انجام شده است.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، در میان نظامیان صهیونیست وضعیت آمادهباش اعلام شده، عملیات جستجوی گستردهای برای پیدا کردن این اسرا آغاز شده و بالگردها و پهپادها نیز در این عملیات مشارکت دارند.

رژیم صهیونیستی مدعی شده، پنج نفر از اسرا از جنبش جهاد اسلامی است و نفر ششم به نام زکریا الزبیدی از جنبش فتح فلسطین است.

بر اساس گزارشها، طول کانالی که اسرای مذکور حفر کردهاند، به دهها متر میرسد و خروجی آن در خارج از زندان تنها چند متر با دیوارهای زندان جلبوع فاصله دارد.

منابع صهیونیستی این اتفاق را یکی از خطرناکترین حوادث امنیتی خواندهاند و اعلام کردهاند، خبرنگاران نظامی و روزنامهنگاران از مخابره این خبر شوکه شدهاند.

بر اساس گزارشها، زندان جلبوع با نظارت کارشناسان ایرلندی ساخته و در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد. این زندان در نزدیکی زندان «شطه» قرار دارد و زندانی فوقامنیتی است که بیشترین حفاظت از آن انجام میشود. رژیم صهیونیستی اسرایی را که محکوم به انجام عملیات در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ هستند در این زندان نگهداری میکنند.


خروج