*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٨٨٢٥ ١٢:٣٩ - 1400/06/20   گوشه‌ای از فعالیت جهادی یک طلبه جوان ارسال به دوست نسخه چاپي


گوشه‌ای از فعالیت جهادی یک طلبه جوان

از اشتغال‌زایی در ۸ روستا تا جذب اعتبار ۳ میلیاردی برای رفع مشکل کم‌آبی


حجت‌الاسلام خرم‌دل با کشت گیاهان دارویی توانسته، در ۸ روستا اشتغال‌زایی گسترده انجام دهد و با جذب ۳ میلیارد تومان اعتبار، اقدام به رفع معضل کم‌آبی روستائیان کرده است.

 

 

 

به گزارش خبرگزاری حوزه از گلستان، حجتالاسلام ابراهیم خرمدل، بهدلیل کمبود باران در دو سال اخیر، با پردازش ایده خود، اقدام به کشت آزمایشی گیاهان دارویی کرد و حالا در این کار، پیشرفتهای چشمگیری داشته و توانسته، علاوه بر روستای خود، ۸ روستای دیگر را جهت کاشت چنین محصولی پشتیبانی کند.

این منتخب مرحله شهرستانی مهرواره محله همدل حالا از این کشت، به بازار فروش خوبی دست یافته است و نهتنها در استان خود؛ بلکه در دیگر استانها نیز، موفق به فروش این محصولات شده است و برنامه و ایدههایی را برای صادرات این محصول در سر میپروراند.

حالا بههمت او در ۸ روستا گیاهان دارویی کشت میشود که میانگین جمعیت این روستاها، حدود ۲۰۰خانوار است که ۴۰درصد آنها، به کشت چنین محصولی اقدام کردهاند و در این زمینه اشتغال خوبی برای افراد ایجاد شده است.

وی همچنین به حل معضل کمآبی در روستاها نیز پرداخته و به احداث خطوط انتقال آب اقدام کرده که بالغ بر ۳ میلیارد تومان صرف انجام این کار شده است که حدود ۴۰۰میلیون تومان آن، از طریق کمکهای مردمی و مابقی بودجه با همراهی خیران و ارگانهای دولتی جذب شده است.

وی همچنین به راهاندازی یک مرکز تخصصی جهت جمعآوری زکات کشاورزان اقدام کرده است که مبالغ جمعآوری شده را صرف تهیه سبد کالا برای نیازمندان میکند.

تأمین جهیزیه برای نوعروسان کمبرخوردار و ساخت خانه برای نیازمندان روستاها، از دیگر فعالیتهای او میباشد و عموم منابع اقدامات خود را از طریق کمکهای مردمی جذب میکند.

این طلبه دغدغهمند بههمراه دوستان خود در زمان شیوع کرونا وارد میدان شدند و در سنگر مبارزه با کرونا، دوشادوش جهادگران سلامت به خدمترسانی پرداختند.

آنها علاوه بر حضور در بیمارستانها بهعنوان امدادیار، مدتی نیز برای انجام غسل و کفن متوفیان، داوطلب شده و به این کار خداپسندانه پرداختهاند.

از اقدامات این روحانی فعال، مستندی با نام «عبای خاکی» توسط صداوسیما تهیه و از شبکه قرآن سیما نمایش داده شده است.

 

 

 


خروج