*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٨٨٧٧ ١١:٥٣ - 1400/06/30   آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در پیامی به مراسم افتتاحیه سال تحصیلی حوزه علمیه فارس تأکید کردند ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی در پیامی به مراسم افتتاحیه سال تحصیلی حوزه علمیه فارس تأکید کردند

حفظ و صیانت از هویّت و مواریث حوزه از اصول اساسی و بنیادین است


حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کردند: حفظ و صیانت از هویت و مواریث حوزه، از اصول اساسی و بنیادین است که باید مورد توجه خاص قرار گیرد و بی‌شک هرگونه غفلت در این عرصه، خساراتی جبران‌ناپذیر در پی خواهد داشت.

 

به گزارش خبرگزاری حوزه از شیراز، حضرت آیتالله مکارم شیرازی، در پیامی به آیین افتتاحییه سال تحصیلی 1401-1400 حوزه علمیه استان فارس که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، با تصریح به اینکه حفظ و صیانت از هویت و مواریث حوزه، از اصول اساسی و بنیادین است که باید مورد توجه خاص قرار گیرد، ادامه دادند: بیشک هرگونه غفلت در این عرصه، خساراتی جبرانناپذیر در پی خواهد داشت؛ از این رو لازم است به تحصیل، تهذیب و خودسازی اخلاقی بیشتر پرداخته شود.

این مرجع تقلید عنوان کردند: ساختمان وجودی حوزه مبتنی بر آموزش، تحصیل و تولید علم و تبلیغ دین است. بر همه دستاندرکاران واجب است که این چهار رکن را بهطور متوازن پیش ببرند تا حوزهها بتوانند به هدفهای راهبردی و مقدس خود برسند.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی اضافه کردند: از خداوند متعال سال پرنشاطی را برای همه طلاب، فضلا، اساتید و کارگزاران آن حوزه مبارکه و مدیران محترم مسئلت نموده و توفیق عزت و پیشرفت همگان را خواستارم.


خروج